Biz Kimiz?

Günümüz şartlarında gıda üreticilerinin daha ekonomik gıdalar üretmek amacıyla daha çok kimyasal, katkı ve koruyucu madde kullanımına yönelmeleri göz ardı edilemez bir gerçektir. Bu kullanım o denli artmıştır ki; insan sağlığına zararları bir kenara bırakılmış, işletmeye ve ürün maliyetine katkıları ise öncelikli belirlenmesi gereken parametreler halini almıştır. Bu yüzden adını dahi duymadığımız katkılar, kimyasallar, koruyucular ‘içindekiler’ kısmında yerini almaktadır.

Bunun yanı sıra tüketiciyi bilinçlendirmek amacıyla konu hakkında uzmanlığı olmayan kişilerin sürekli olarak yorumlar yapması/yazılar yazması bilgi kirliliğinin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bu siteyi kurma amacımız, gıda sektöründe tecrübe sahibi gıda mühendisi ve gıda teknikeri gibi bilimsel insanların yönlendirmeleri ile gıda sektöründe kullanılan yeni yöntemler, katkılar, tanımlamalar, etiket bilgileri, vb. kavramları siz takipçilerimize aktararak daha seçici ve dolayısıyla ne tükettiğini bilen bilinçli tüketici kitlesi oluşturabilmektir.

Hepimiz için artık bilinçlenme vakti geldi. Endüstriyel üretimlerin öncelikle işletme ve ürün maliyetlerini düşündüğü bu dönemde, ‘aman herkes alıyorsa iyidir’ anlayışını ‘ben bu ürünlerin yararlarını ve zararlarını biliyorum, bu bilinçle tüketiyorum’ anlayışına çevirebilirsek ne mutlu bize.

Sizlerinde desteğiyle çıktığımız bu yolda amacımız yıllar sonra dahi değişen koşullara ayak uydurup sağlıkla yaşayabilmek için elimizden geleni yapabilmektir.

Sağlıcakla kalın.

Gıda Notları Ekibi