Kitap Yorumu: Mutlu Bağırsak/ Dr. Atilla Bektaş

Okuduğum kitapları paylaşmaya devam ediyorum. Bu aralar kitap okuma hızım biraz düşük. O yüzden hemen bitirip yorumlama imkânım olmuyor. Sosyal medyadan da ara ara kitaplardan kesitler paylaşıyorum.  Sosyal medya hesaplarımızı da takibe alabilirsiniz.

Bugün bahsetmek istediğim kitap ‘Mutlu Bağırsak’ adlı kitap. Kitabın yazarı Dr. Atilla Bektaş. Kendisi iç hastalıkları konusunda eğitim almış bir doktordur. Kitabın ön kapağında ‘uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı bağırsaklarda mı gizli?’ diyerek kitabı okumaya teşvik ediyor. Bazı bölümlerde hastalıklardan ve tedavi yöntemlerinden bahsederken kullanılan terimler ağır gelse de okumaktan zevk aldığım bir kitap oldu. Zaman zaman açıp faydalanabileceğim türden bir kitap.

İçerik olarak baktığımızda ise genel olarak sindirim üzerinde durmuştur. ‘Sindirim nedir?, Neleri sindiririz?, Sindirim nerede başlar?’ gibi sorulara rahatlıkla cevap bulabilirsiniz. Ayrıca besin öğelerini ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir bölüm mevcut. Diğer bölümlerde ise bağırsak mikroflorasından, probiyotikler ve prebiyotiklerden, tahıl ve ekmekten, fermente süt ürünlerinden bahsedilmiştir. Beslenme konusunda detaylı bilgilere değinen bu kitaptan kendinize dair bir şeyler bulabilirsiniz. Okumanızı tavsiye ederim. Zira ben pişman olmadım.

Not: Fotoğraf yazarın internet sitesinden alınmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Kitap Yorumu: Yediklerinizin İçinde N(E) Var?/ Kemal Özer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir