Gıdalarla ilgili okuduğum kitapları sizlerle paylaşacağımı duyurmuştum daha önceden. Ve bu konuyla ilgili olarak ikinci kitap yorumumu yapmak istiyorum.

Öncelikle yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Kemal Özer birçok kitabı bulunan bir yazar ve aynı zamanda Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin de başkanlığını yapmaktadır. Bu kitabında değindiği noktalar gıdalarda kullanılan katkı maddeleri ve E Kodlarıdır. Bazı şeyleri sorgulamaya yönelten bir kitap. Tek bir sektör ya da üretici çıkarı üzerinden değil olayın bütünü anlamaya (siyasi boyutu, sağlık sektörü boyutu, kurum ve kuruluşlar, vb.) sorgulatmaya çalışan bir kitap olmuş. Kitap içerisinde E kodları listesi, açıklamaları bulunmaktadır. Aslında kitabın çoğunluğu bu listeden oluşmaktadır.

Kitap uzun zamandır elimdeydi fakat fırsat bulup bir türlü okumaya başlayamamıştım. Elime aldıktan sonra da hemen bitiremedim. Anlatım tarzı ve üslubu sert geldi biraz bana. Belki de kitabın çoğunluğunun listeden oluşmuş olması okumamı yavaşlatmıştır.

 

Not: Resim yazarın internet sitesinden alınmıştır.

Yazar Hakkında

Selinay LAÇİNDAĞ

Merhabalar, ben Selinay LAÇİNDAĞ. Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra iki ayrı süt firmasının üretim bölümünde görev aldım. Sonrasında ise süt sektörüne yönelik starter kültür, antibiyotik test kitleri ithal eden Laktis Gıda'da çalıştım. Gıda Notları sitesiyle birlikte blog yazarlığına başladım ve şu an burasıyla birlikte Özel Beslenme, Flavus gibi birçok firmanın blogunda yazılar yazıyorum. Blog yazarlığına başlamamdaki amaç bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturmaya yardım etmekti. Hala bu amaç doğrultusunda yazıyorum. Umarım herkese faydalı olur.

Tüm İçerikleri Görüntüle